Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Леб’язька сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04397773) був реорганізований і увійшов до складу Чкаловської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Леб’яже
Чугуївський район, Харківська область

Історична довідка

Село Леб'яже Чугуївського району Харківської області засновано в кінці XVII-XVIII ст. Офіційна дата заснування населеного пункту 1717 рік. Поселення називалось Ганнівкою. З 1721 року Ганнівку переіменовано в Лебеже. Село розташоване на лівому березі річки Сіверський Дінець. Село розділяє природна річка Гнилушка, яка впадає в Дінець.З південної сторони розкинувся ліс довжиною 6 км, площею 153 га. До районного центру відстань складає 25 км, до обласного - 67 км, площа - 2,26 км², населення - 1609 чол. (на 01.01.2016 року).

В епоху селянської реформи 1861 року село знаходилося у власності онука Андріана Стрємоухова-Павла Васильовича,одного з найбільших землевласників Зміївського повіту, до якого в той час відносилось с. Лебеже. В цей час жителів було близько 2,5 тис. чол. Працювала школа, лавка, паровий млин, винокурний завод. В кінці XIX століття німецькі підприємці Ротермунд та Вейсе збудували цукровий завод. Після революції в кінці 1917 року населений пунк було переіменовано в Краснооктябрьське, та ця назва не закріпилась. В 1918 році у селі був створений ревком, а пізніше - сільська рада. В цей період с. Лебеже набуває статусу волосного центру, до якого ввійшли с.Лебеже, хутір Миколаївка та хутір Пушкарне. В роки громадянської війни цукровий завод та церква були зруйновані.

В 1930 році було організовано перший колгосп «Червона долина».Головою колгоспу став Фролов Іван Петрович.Після колективізації в селі Лебеже було організовано ще 2 колгоспи «Червоний пахар»та «Червоний колос», в х. Пушкарне колгосп «Нове життя» та на х. Миколаївка – колгосп «Вільна праця».

В листопаді 1941 року німці захопили село, а в лютому 1943 року в село увішли радянські розвідники. Під час визволення села загинуло 127 бійців Червоної армії, яких поховали в братській могилі в центрі села. Після війни тут встановлено пам’ятник Захисникам Вітчизни.

В 1950 році відбулося укрупнення колгоспів, які були об’єднані в колгосп ім..Сталіна(пізніше переіменовано в колгосп «Родина»). Його головою став Колянда Андрій Абрамович.

В 1964 році колгосп Родина переіменований в радгосп «Лебежанський». В 70-80-х рр. радгосп розгорнув велике житлове будівництво, почала діяти зрошувальна система.

В 1993 році почалося розпаювання землі. Радгосп «Лебежанський» був реорганізований в агрофірму «Лебежанську». Виникли фермерські та приватні господарства «Меркурій ГІС», «Агрос» «Світанок», «Вікторія», «Вероніка».
Будинок Культури у селі  був збудований у 1953 році. 

У 1993 році  завдяки активній діяльності місцевого жителя Гречко В.В. у селі було поновлено церкву у старій споруді амбулаторії. У 2014 році в селі почали будівництво нового храма Аргангела Михайла на благодійні кошти сім'ї Чаговців.

З листопада 2010 року по даний час на посаді Леб'язького сільського голови працює Несміян Олександр Іванович. 


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua